Dane Adresowe

Starostwo Powiatowe
w Kętrzynie
Plac Grunwaldzki 1
11-400 Kętrzyn
Tel. 89 751 75 00
Fax. 89 751 24 01
starostwo@starostwo.ketrzyn.pl

 

Telefony w urzędzie
Smaller Default Larger

Powiatowe Centrum Edukacyjne w Kętrzynie laureatem Ogólnopolskiego Konkursu na Najaktywniejszą Szkołę w ramach programu Otwarta firma

            Konkurs na najaktywniejszą szkolę VIII edycji programu OTWARTA FIRMA został rozstrzygnięty! Powiatowe Centrum Edukacyjne w Kętrzynie znalazło się wśród laureatów. Zostaliśmy wyróżnieni statuetką  i znaleźliśmy się w gronie 10 najaktywniejszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce.

            Warto podkreślić, że w tej edycji wzięły udział 553 szkoły. W trakcie programu uczniowie odbyli wiele spotkań z przedstawicielami firm i instytucji: MST, Philips, ZUS,Urząd Skarbowy, WKU, Powiatowy Rzecznik Konsumenta.  Wszystkim, licznym „przyjacielom” naszej Szkoły serdecznie dziękujemy i prosimy o dalszą współpracę. Dzięki takim spotkaniom młodzież miała możliwość zetknięcia się z praktykami życia gospodarczego, poznać swoich potencjalnych pracodawców oraz prawa konsumenta. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniach, które były bardzo owocne i przerodziły się w stałe partnerstwo. Jako szkoła staramy się być placówką otwartą na otoczenie i przekuwać szanse w sukcesy naszych uczniów.  Koordynatorem wszystkich działań w ramach programu był Ireneusz Cioch, nauczyciel przedmiotów zawodowych.

            Dzięki udziałowi w projekcie OTWARTA FIRMA nasza szkoła otrzymała możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania ścieżki edukacyjnej, ponieważ celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi. W bieżącym roku szkolnym także (jak w poprzednich edycjach) aktywnie włączymy się w realizację IX edycji programu. Program Otwarta Firma organizuje w Polsce Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod patronatem Ministra Rozwoju.

 

Roksana Mleczek klasa ITLB