- Deklarujemy pełną i owocną współpracę w zakresie przebudowy drogi na trasie Kętrzyn-Giżycko. -  tak 2 października mówili przedstawiciele Powiatu Kętrzyńskiego i Giżyckiego, podczas podpisania listu intencyjnego.
Ryszard Henryk Niedziółka - Starosta Kętrzyński oraz Wacław Jan Strażewicz - Starosta Giżycki, zadeklarowali pomoc w celu realizacji potrzebnej inwestycji drogowej, której oczekują mieszkańcy, przedsiębiorcy oraz turyści. List podpisali również Michał Jerzy Krasiński - Wicestarosta Kętrzyński oraz Mirosław Dariusz Drzażdżewski - Wicestarosta Giżycki.

Każdy z nas chociaż raz przemierzył tę drogę, krętą i wyboistą, prowadzącą do Krainy Tysiąca Jezior.  Trasa wzdłuż której rośnie zielona alejka drzew, bywa niebezpieczna, a kierowcy nie zawsze dostosowują prędkość do istniejących warunków. Prowadzi to do kolizji, a nawet wypadków śmiertelnych, których na trasie Kętrzyn-Giżycko przybywa szczególnie w sezonie letnim. W celu poprawienia bezpieczeństwa tej drogi, konieczna jest przebudowa i dostosowanie jej do wymogów europejskich, gdyż teraz przejazd samochodów ciężarowych jest w dużym stopniu utrudniony. Potrzebę zauważają mieszkańcy okolicznych miejscowości, osoby dojeżdżające do pracy, przedsiębiorcy oraz turyści, którzy na Mazurach spędzają wakacje. Na apele reagują władze samorządowe, Starostwo Powiatowe w Kętrzynie oraz Starostwo Powiatowe w Giżycku. W liście do Gustawa Marka Brzezina - Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, powiaty zadeklarowały pełną współpracę i szczegółowo uzasadniły pilną potrzebę przebudowy drogi. Warte uwagi jest również staranie Powiatu Kętrzyńskiego, który prężnie działa nad stworzeniem specjalnej strefy ekonomiczno-inwestycyjnej przy trasie Kętrzyn-Giżycko. Odnowienie drogi i wybudowanie atrakcyjnej infrastruktury pozytywnie wpłynie na rozwój gospodarczy, rynek pracy, a przede wszystkim poprawi jakość i komfort podróży.