Szanowni Państwo!
Zwracamy się do Państwa z prośbą – apelem o włączenie się w akcję społeczną „Wspieram region”.
Celem akcji jest zachęcenie mieszkańców regionu do przekazania 1 procenta podatku organizacjom pożytku publicznego (OPP) z województwa warmińsko-mazurskiego. W województwie warmińsko-mazurskim prawo do otrzymywania 1 procenta podatku dochodowego od osób fizycznych ma obecnie ponad 330 organizacji (stowarzyszenia, fundacje, towarzystwa).
Z danych pozyskanych z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie wynika, że w ubiegłym roku mieszkańcy Warmii i Mazur przekazali organizacjom pożytku publicznego ponad 17,3 mln zł (to ponad milion złotych więcej w stosunku do roku poprzedniego), z tego ponad 4,5 mln zł trafiło do organizacji z naszego regionu. Z informacji tych wynika również, że gdyby wszyscy podatnicy z Warmii i Mazur przekazali 1 procent swojego podatku dochodowego na rzecz OPP, do naszych organizacji mogłoby wpłynąć o blisko 6,3 mln zł więcej. W celu ułatwienia znalezienia organizacji z województwa warmińsko-mazurskiego, które są uprawnione do otrzymywania 1 procenta, stworzyliśmy witrynę internetową www.wspieramregion.pl. Znajduje się tam baza organizacji (OPP) z województwa warmińsko-mazurskiego oraz wyszukiwarka, pomagająca odszukać organizację, której działalność chcielibyśmy wesprzeć.